میکرودرم ابرشن

میکرودرم ابریژن

یکی از کاربردهای میکرودرم ابرشن جوانسازی پوست است که میشود پیش از هر میهمانی در صورت خستگی پوست باسر زدن به یک کلینیک پوست و انجام میکرودرم این کار را توسط پرشک انجام داد.

وصاحبپوستی روشن ترو کشیده شد.

میکرودرمابریژن (Microdermabrasion) اولین ‌بار در سال 1985 در کشور ایتالیا مورداستفاده قرار گرفت. سپس در بیشتر کشورهای اروپایی به ‌عنوان روش بدونعارضه جوان‌سازی استفاده شد و بعد از آن در کشورهای آمریکایی نیز مورداستفاده قرار گرفت.

شادابی پوست نتیجه کار است

دراین روش با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسیدآلومینیوم با فشار تنظیم شده‌ای با سطح پوست در تماس قرار می‌گیرد و تراشبسیار سطحی در لایه‌های فوقانی شاخی پوست ایجاد می‌کند. در ضمن یک مکش نیزروی پوست انجام می‌شود که باعث جمع شدن کریستال‌ها از سطح پوست و همچنینبهتر شدن جریان خون به منطقه و فعال شدن سلول‌های فیبروبلاست و در نتیجهموجب ترمیم و طراوت پوست می‌شود-بسیاری از افراد از جای جوش‌ها در صورتشان ناراضی‌اند که به داروهای شیمیایی جواب نمی‌دهد ازمیکرودرم ابریژن می‌توان برای رفع جای ‌جوش ها استفاده کرد. از میکرودرم ابریژن می‌توان در درمان جای آکنه و آبله‌مرغان نیز استفاده کرد. جوشگاه‌های  اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب بر حسب نوع اسکار (جای جوش) و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد در صورت عمیق بودن جای جوش ود فعات زیاد  میکرودرم از لیزر میتوان استفاده کرد.

در ترمیم جوشگاه‌های سوختگی نیز می‌توان از این روش استفاده کرد.

جوان‌سازی پوست.

ازاین روش می‌توان در درمان چروک‌های سطحی و کم عمق پوست استفاده کرد. چندجلسه درمان در این مورد به‌ کار می‌رود. فواصل درمان را می‌توان بر حسبوضعیت بیمار تغییر داد و از هفته‌ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل رااضافه کرد. چروک‌های خیلی عمیق با این روش درمان نمی‌شوند، ولی قوام کلیپوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف‌تر و محکم‌ترمی‌شود، چون در این روش سایش پوست سطحی است، جوشگاه و تغییررنگ پوست دیدهنمی‌شود. به همراه ‌این روش می‌توان از لیزرهای جوان‌سازی بدون زخماستفاده کرد که نتیجه درمان را خیلی بهتر می‌کند.

لک‌های پیری و حاملگی

درباره لک ‌های پیری باید گفت که این لک‌ها یا مربوط به افتاب بوده یا در سنین بالا در پوست‌های روشن دیده می‌شود. این لک‌ها بامیکرودرم ابریژن قابل درمان هستند. اما مهم ترین اثر میکرودرم ابریژن کم‌رنگ یا محو کردن لک حاملگی است، به‌خصوص اگر هم ‌زمان با آن از داروهای لک‌بر نیز استفاده شود. بررسی‌های اخیری که روی میکرودرم ابریژن انجام شده، نشان‌دهنده افزایش 20برابری نفوذویتامین  ث پس از یک جلسه درمان است. این اثر میکرودرم در لک‌هایی که قبلا با درمان‌های ضد لک بهبود نیافته‌اند مشهودتر است.

همچنین در درمان ترک‌های پوست در زمان حاملگی یا چاقی می‌توان از این روش استفاده کرد که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمی‌دهد.

بازشدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانم‌ها و آقایان است. یکی ازراه‌های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریژن است. پس از چند جلسهدرمان، به‌علت بافت‌سازی و محکم‌تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک‌ترمی‌شود.

 

 مدت لازم

بر حسب نوع پوست و ضایعه آن کهاز سوی پزشک تعیین می‌شود، سایش در جهات گوناگون و روی قسمت‌های متعددانجام می‌شود. زمان لازم حدود 20 تا 30 دقیقه است.


به جز مصرف ضدافتاب مراقبت خاصی پس از درمان لازم نیست و این روش برای افرادی که کار می‌کنند ودر محیط کار نمیخواهند تغییزات بارز باشد بهترین است،تعداد جلسات  درمان بر حسب نظر پزشک وجوابدهی  قابل تغییر است.

 

 

/ 9 نظر / 9 بازدید
ایرانی

با سلام برای درمان جای آبله مرغان چکاری می توان انجام داد[گل]

فهیمه

صورتم خوبه ولی دوس دارم یه پوست سفت تر داشته باشم و شفاف تر باید از این روش استفاده کنم؟ هزینه اش چقدره؟

مریم

باسلام.روی گونه سمت راستم چند جای جوش به صورت فرورفتگی مونده.من 29سالمه ومتاهلم.راه درمانش چیه؟

الهه

سلام آیا بعد از میکرودرم پوست پانسمان میشه ؟

شقایق

سلام آیا میکرودرم را برای بدن هم انجام میدهید؟ من شانه هام وپشتم جوش دارند میخواهم با این روش برطرف کنم وآیا هزینه هرجلسهبستگس به وسعت منطقه داره؟ یعنی بدن +صورت با صورت تنها هزینش فرق داره؟واگر ممکنه بگید چقدره

ریحانه

سلام. من پیش یه دکتر متخصص لیزر کک و مک انجام دادم.اما جای شات لیزر به صورت لک های قهوه ای پررنگ باقی مونده و الان دوماهه که برطرف نشده . خواستم بدونم با میکرودرم ابریشن میشه از بین بردشون.ممنون

paria

ba salam man dar navahie sare zanoo zir baghal va nahieye tanasoli daraye tiregi hastam mikhastam bedunam hazineye laser in manategh baraye rafe tiregi makhsusan nahieye tanasoli cheghadr ast??

داوود قاسمی

باسلام من صورتم جوش میزد و جوشهامو دستکاری کردم و الان چندتا سوراخ شدگی ناشی از جای جوش بوجود آمده . میخوام بدونم عمل میکرودروم چقد در درمان من تآثیرگذار است ؟؟ با تشکر

صدف

سلام من21 سالمه و 6ساله که مشکل وسواس دارم و منافذ و جوش های صورت و بدنم رو دستکاری میکنم و تمام بدنم جای زخم داره.از چه روشی میتونم از بین ببرمشون.میکرودرم خوبه؟چقد طول میکشه؟هزینه هارو هم بگید ممنون میشم.