رفع موی زاید با لیزر

 لیزر یا الکترولیز

تاچندی قبل از بین بردن موها توسط الکترولیز انجام می شد. در الکترولیز،فولیکول مو با دو مکانیسم تخریب می شود یکی الکتروترمولیز که تخریب در اثرگرما صورت می گیرد و دیگری تولید اکسترومکانیکال رادیکال های آزاد است. درانجام الکترولیز نیاز است که الکترود موازی با زاویه رویش مو با دقت واردفولیکول مو شود و جریان الکتریسیته را به آنجا منتقل کند. عیب این روش آناست که با هر بار درمان فقط 20 تا 30 درصد فولیکول موها از بین می رود ودر هر جلسه ناحیه کوچکی را می توان درمان کرد. در هنگام درمان باالکترولیز درد زیادی به خصوص در مناطق حساس مثل لب بالا ایجاد می شود وهمچنین عوارضی مانند به جا ماندن اسکار یا جوشگاه و لک های تیره وجوددارد. همچنین انتقال بیماری هایی مثل هپاتیت و ایدز در صورت رعایت نکردننکات بهداشتی با این روش وجود دارد.

به دلیل مشکلات الکترولیز،بسیاری از خانم ها از روش هایی مثل کرم های موبر، مومک، دستگاه های موچینبرقی(اپی لیدی)، تراشیدن، بند انداختن یا روش های دیگر استفاده می کنند. در یک بررسی در آمریکا 80 میلیون خانم، مبلغی بیش از 500 میلیون دلار صرفخرید فرآورده های از بین برنده مو و حدود یک میلیون خانم مجموعا یک میلیوندلار خرج انجام الکترولیز کرده اند.

با پیدایش لیزر، علی رغم گرانبودن این تکنیک، ولی به دلیل کاهش تعداد جلسات درمان و تاثیر بیشتر برایاز بین بردن طولانی مدت یا دائم موها زائد، در 2 سال گذشته فقط یک چهارمهزینه های یاد شده صرف درمان این مشکل این شده است. پس این روش دارای جنبههای اقتصادی نیز است.

مزیت های لیزر نسبت به الکترولیز

1- کاهش درد و عوارض ایجاد لک یا اسکار بعد از عمل.

2- کاربرد لیزر برای رفع موهای زائد محدودیت نداشته و در هر قسمت از بدن قابلانجام است. به همین دلیل حتی آقایان هم از این روش برای موهای زائد پشت،گوش وبینی وصاف کردن ابروها   استفاده می کنند.

3- سرعت عمل بیشتر، به طوریکه سطحوسیعی از بدن را در یک جلسه می توان مورد درمان قرار داد و یا کل موهایزائد صورت را در عرض چند دقیقه می توان از بین برد.

4- کاهش تعداد جلسات درمان به دلیل تاثیر بیشتر در رفع موهای زائد یا نازک کردن آنها.

5- همه انواع لیزر بدون ایجاد آسیب به بافت است و بعضی انواع لیزر علاوه بر از بین بردن موهای زائد، اثرات ضد چروک هم دارند.

در کل هرچه قدر مو ضخیم تر و تیره تر باشد و رنگ پوست روشن تر باشد، تاثیر لیرز در از بین بردن موی زائد بیشتر است.

گیرندهاصلی نور لیزر، سلول های زنده و دارای رنگدانه ی مو هستند، بنابراینموهایی که در مرحله ی رشد قرار دارند و رنگدانه کافی دارند، نور لیزر راجذب نموده و قسمت سازنده مو دچار اختلال شده و از بین می رود.

ازآنجا که موهای بدن انسان از نظر مرحله رشد همزمان نیستند و از طرف دیگرلیزر در مرحله رشد اثر می کند، به همین خاطر ممکن است یک بار لیزر برای ازبین بردن کامل موهای زائد کافی نباشد و از 5-2 جلسه و حتی در بعضی نژادهاجلسات بیشتری نیاز باشد. همچنین لیزر بر روی موهای سفید(فاقد رنگدانه) اثرنمی کند و آنها را راز بین نمی برد.

ممکن است مسائلی از قبیل نژاد،سن، وزن، وضعیت هورمونی و مصرف بعضی داروها روی نتایج درمان تاثیر گذارباشد. انجام لیزر موهای زائد حتما باید توسط متخصصان پوست صورت پذیرد کهآگاهی کامل نسبت به ساختمان و رشد مو، عوامل طبیعی و غیر طبیعی تاثیر گذاربر موهای نقاط مختلف بدن و آگاهی به فیزیک لیزر و نحوه استفاده و نوعدستگاه لیزر التهاب پارامترهای درمانی مناسب را داشته باشند. سه متغییرطول موج، مدت پالس و فلوئنس با توجه به نوع پوست انتخاب می شود و بایستیسعی شود که اشعه لیزر بیشترین اثر را روی ملانین ریشه مو و نه ملانین پوستو هموگلوبین خون داشته باشد. بهترین بیماران برای درمان، افراد با پوستروشن و موهای تیره هستند و هر چه رنگ مو روشن تر و رنگ پوست تیره تر باشد،درمان مشکل تر می شود.

بیماران بایستی از چند هفته قبل از درمان،موهای مورد نظر را از ریشه در نیاورند و از موچین استفاده نکنند قبل از شروع درمان با لیزر،بایستی موها را کوتاه کرد در حدی که فقط چند میلیمتر خارج پوست باشد . پس از عمل لیزر، قرمزی و تورم کمی اطراف فولیکولبوجود خواهد آمد که پس از 3-2 ساعت برطرف می شود و نیاز به پانسمان یادرمان خاصی ندارد و گاهی می توان از مرطوب کننده استفاده کرد.

 

هزینه  لیزر رفع موهاى زائد در خانم ها

 

چانه                         45-35      هزار تومان

پشت لب                    30-20      هزار تومان

گونه ها                     40-30      هزار تومان

زیر گونه                   40-30      هزار تومان 

گردن                        50-40      هزار تومان

پیشانى                      40-30      هزار تومان

زیر بغل                      ٧٠-١٣٠     هزار تومان

تناسلی                     ٨٠-٢٠٠      هزار تومان

خط مایو                    45- 35      هزار تومان

کل صورت                ١٠٠0-60       هزار تومان

ساعدها                     100-75     هزار تومان

بازوها                       75- 50      هزار تومان

کل دست ها                180- 120  هزار تومان

ساق ها                     50-100      هزار تومان

ران ها                     150-100    هزار تومان

کل پاها                    300-200    هزار تومان

کمر                         50-20        هزار تومان

شکم                         50-30        هزار تومان

سینه                        50-20        هزار تومان

کل بدن                     1000-700  هزار تومان

 

هزینه  لیزر رفع موهاى زائد در آقایان

 

 

گوش ها         30-40         هزار تومان

گونه ها         50-40          هزار تومان

گردن            55-45          هزار تومان

پیشانى          40- 30         هزار تومان

زیر بغل        60-50          هزار تومان

روى بینى      20                هزار تومان

بالاى ابرو      30-20          هزار تومان

سینه            150-100       هزار تومان

شکم             150- 100      هزار تومان

پشت            150- 100      هزار تومان

کمر             150- 100      هزار تومان

ساعد و بازو   250-150       هزار تومان

ساق و ران     400-  250     هزار تومان

کل بدن         بالاى  1000     هزار تومان

 


 

 

/ 22 نظر / 218 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جواد

سلام من یه کمی موی زاید بر روی سرشانه هام دارم اما موهای زایددستم پر پشت تره می خواستم ببینم پس ازاتمام جلسات لیزری شدن موهاموهای زاید قطعابه صورت دایم از بین خواهد رفت؟ واین که چند جلسه باید لیزری کرد؟

نادر

باسلام وخسته نباشید من پسری 23 ساله هستم که بدنم کلاً مودر نمیاره ولی عوضش ناحیه تناسلیم بیش ازحد مو درمیاره وناراحتم میکنه خواستم بدونم شما لیزر تناسلی برای من انجام میدهید واگر انجام میدهید هزینه ان چند میشود ممنون

فاطمه

با سلام وتقدیم احترام با شماره ای که در سایت درج نمودید تماس گرفتم، اما موفق به برقراری ارتباط تلفنی نشدم! لطفا میفرمایید مطب در چه روزهایی ودر چه بازه زمانی پذیرای مراجعه کنندگان است؟ سوال دیگری هم از خدمتتون داشتم ، اینکه بنده قصد دارم موهای زائد ناحیه تناسلی و زیر بغلم رو بردارم. ولی پوست ناحیه شرمگاهم کمی تیره ست .می خواستم بدونم با روش لیزر پوست این ناحیه از بدنم تیره تر می شود یا خیر؟ همچنین مبلغ درمانی شان را نیز بفرمایید واینکه با توجه به پرمو بودن اینجانب ، حدودا به چند جلسه درمان نیاز است؟ با تشکر فراوان..

رضا

سلام هزینه ی لیزر دست بازو وسرشانه چقدر هست حداکثر چن جلسه می بره؟خداییش بگید عوارض داره یا نه تضمین می کنین که مشکلی پیش نمیاد؟مطبتون چه روزهایی بازه؟تلفنی ویزیت می کنید یا حتما باید حضوری خدمت برسیم ممنون میشم اگه جوابمو بدین؟

آرش

سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما دکتر گرامی ببخشید من میخاستم بدونم لیزر کل بدن مردان حدود 8میلیون است؟؟؟؟؟و آیا شما لیزری برای جای جوش دارید؟؟؟پیشاپیش از جوابتون ممنونم و مر30 از زحماتتون

شسیش

میگوما خوب کاسبی را ونداختی شهلا جان خوش بحال شوعرت اخه خوب بید ادم یه زن وداشته باشه هم وکنتش هم ازش پول وستونه هاااا هاااا هاااا!!!!!

maryam

چقد قیمتا پایینههههههههه[تعجب]

maryam

توی کدوم شهر هستین ؟ منظورتون جلسه ای بود ؟

saman

با سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو من روی گونه هام و روی بینیم مو داره رنگ پوستمم روشنه آیا میشه از شر موها خلاص بشم بدون عوارض؟ با تشکر

mohammad

با سلام من پسری هستم 18 ساله با ابرو های پر پست میخواستم بدونم که ایا میشه بالای ابرو را لیزر کنید؟و هزینه ان چقدر است؟و چند جلسه طول میکشه؟