علل اکنه ودرمان جوش

اکنه  یا جوش از ترین بیماری های پوستی است که بیش از 85 درصد از نوجوانان و جوانان را درگیر کرده است.

چه چیز باعث آکنه میشود؟

. به منظور به درستی تشخیص و درمان آکنه ، از آن کمک می کند تا به درک آنچه رخ می دهد از آن برای وادار وضعیت در وهله اول.. باکتری های طبیعی شناخته شده به عنوان acnes Propionibacterium در پوست وجود دارد ، و افراد مبتلا به آکنه که بیشتر از این باکتری در فولیکول های خود را نسبت به افراد بدون آکنه. . تورم وقتی رخ می دهد آنزیم تولید شده توسط سلول های سفید خون به دیواره آسیب فولیکول.

. همانطور که از مطالب این حرکت را به فولیکول غشاء میانی پوست است باعث پاسخ التهابی که منجر به ضربه های قرمز ، pustules ، و گره. . علاوه بر این ، باکتری ها را تشکیل اسیدهای چرب آزاد که باعث التهاب و سوزش اضافی حمایت می کنند. . کلیدی برای پیشگیری و درمان التهاب است برای کشتن باکتری ها و تحمیل سوزش پوست شود.

. درمان آکنه بسته به نوع آکنه ، اما به لطف فن آوری مدرن هستند بسیاری از گزینه های موثر برای آن وجود دارد. برخی از روشهای موثر عبارتند از

Fraxel , Fraxel برای لایه برداری پوست و ورفع جاب جوش، لیزر با قدرت کمLLLT(LEVEL LASER THERAPY)  Ù فوتوپنوماتیکPPx Photopneumatic  ، و N-Light Laser - نور لیزر ان لایت. Seven Causes Of Acne هفت علل آکنه Genetics -. وارث -- اگر یک یا هر دو پدر و مادر خود را از آکنه رنج می برد ، شانس شما را به داشتن آن هستند بیشتر است. Hormones - . هورمون -- هورمونها باعث تحریک غدد چربی در پوست وافزایش تولید چربی میشود  . مثلا.تغییر در سطح هورمون ها که در طی دوران  حاملگی ا وقتی که شما  مصرف قرص های ضدبارداری را متوقف میکنید می تواند همچنین باعث  اشتعال ناگهانی جوش شود. . در برخی موارد برخی از قرص های ضوبارداری  به عنوان یک درمان برای آکنه تجویز می شوند.  استرس -- استرس اگرچه عملا نمی تواند  اکنه را به طور بالقوه ایجاد کند اما می تواند باعث شعله ور شدن گرد.  رژیم غذایی -- متخصصین پوست ، گرچه مطمئن نیست که آیا رژیم غذایی یا نه نقش حیاتی در آکنه دارد  ، برخی از کارشناسان معتقدند که آآلرژی غذایی می تواند شیوع بیماری باشند. شستشو ی زیاد صورت خود ا در اغلب اوقات باعث  تشدید آکنه پوست میشود. .  استفاده ازمحصولات از پوست چرب و مواد آرایشی روغنی -- 

. داروها -- آکنه می تواند عارضه جانبی برخی از داروها ، از جمله باربیتورات ها ، داروهای استروئیدی و تشنج باشد.

Body acne آکنه بدن

. آکنه بدن در بزرگسالان و نوجوانان شایع است ، و به نظر می رسد که عمدتا در پشت ، قفسه سینه و ,سن ایجاد میشود . مانند آکنه صورت ، می تواند علت هورمونی داشته باشد اما اغلب ضایعات آکنه در بدن به علت عرق و لباس تنگ رخ می دهد.

/ 3 نظر / 39 بازدید
غزال

باسلام وخسته نباشید..من یه پسر15ساله دارم که ازبابت جوشهای صورتش ناراحت هست البته صابونهای مختلف استفاده کرده ولی خیلی نتیجه نداد..چندی پیش باپسرم رفتم عطاری نزدیک خونه مون برایش کرم گیاهی خریدم ولی اصلافایده نکرده .اون آغای عطاری میگفت بایدکرمهاروهمراه باصابون گیاهی که داده تاآخراستفاده کنه تانتیجه بده ولی پسرم دیگه استفاده نکرد..لطفآمراراهنمایی کنیدکه چکارکنم..

ناشناس

سلام من یک ژسر 18 ساله هستم صورتم چربی داره خوب میشه ولی بعد از دو روز دوباره جوش بد میزنه.میخواستم بدونم لیزر تاثیر داره وعوارض هم نداره و هزینه ای حدودا چقدر میشه ممنون

محمد

سلام خسته نباشید. من جوان 23ساله هستم از زمانی که به یاد دارم وقتی که هوا سرد می شود یا گرم می شود و یا فعالیت بدنیم زیاد میشودو یا ورزش میکنم رنگ صورتم به صورت غیر عادی تغییر رنگ میدهد و قرمز میشود و پیش متخصص های زیادی رفته ام وراه درمانی نداشته اند که ارئه دهند می خواستم بدانم راه درمان دارد خیلی مچکر میشوم اگر توضیح دهید.