چه ضد افتابی استفاده کنم


افتاب چه اشعه هایی دارد؟

انرژی خورشید به سه نوع اشعه تقسیم می شود، اشعه ماوراء A,B,C
شدت پرتوهای اشعه ماوراء بنفش بین ساعات 10 صبح تا 4 بعد از ظهر بیشتر است. طول موج های اشعه ماوراء بنفش بسیار کوچک است و برحسب میلیاردم متر اندازه گیری می شود. اما، این امواج، انرژی بالایی دارند که در بدن انسان نفوذ می کنند و ساختار سلول های پوست را تغییر می دهند.
اشعه ماوراء بنفش نوع C کوتاه ترین طول موج را دارد و بسیار خطرناک است. خوشبختانه این اشعه کاملاً جذب اتمسفر بالای زمین می شود.
متأسفانه، اشعه ماوراء بنفش نوع A و B موجب سرطان پوست می شود و به DNA بدن آسیب می رساند. علاوه بر این موجب برنزه شدن پوست بدن نیز می شودکه UVB که بین 290 تا 320 نانومتر طول دارد در صورتی که مکررا درمعرض قرار گیرد تولید سرطان پوست میکند و عرش بین 320 تا 400 نانومار باعث پیری و اسیب پوست میشود.
وقتی که پوست در معرض افتاب قرار میگیرد در دو ساعت اولیه UVAوارد عمل شده وباعث افزایش رنگدانه پوسا و تیره شدن اولیه پوست میشود که البته دوامش کمتر است اما اشعه UVB به صورت تاخیری عمل میکند . از همین مکانیسمUVB در سالن برای برنزه کردن استفاده میشود.
چه ضد افتابی بخرم؟
ادامه مطلب به زودی

/ 2 نظر / 51 بازدید
روحی

سلام خانم دکتر چقدر مدارک مختلف دارین شما ! عذر یه راه برای جلوگیری از ریزش موی چرب یه پسر 27 ساله سراغ دارین دیگه حسشو ندارم اینقدر دکترای مختلف برمممممم تشکر ---- خوبرویان نباتی همه زیور بستند دلبر ماست که با حسن خداداد آمد !

علي

سلام خانم دكتر پوست صورت من در مقابل افتاب تيره و سياه شده... ميشه ازتون خواهش كنم بهم يه راه حلي بگين... و همينطور از چه ضد افتابي استفاده كنم... كي ادامه مطلب رو ميزارين؟؟؟؟ پسري 17 ساله.