ترک های پوستی

وست دارای فیبرهائی الاستین  وکلاژن است . وقتی این فیبرها بهعللی دچار عدم عملکرد شوند این نوارهای قرمزرنگ یااستریاایجاد میشوند.

 علل ایجاد

 در حقیقت هرچیزی ست که  سبب عدم تعادل در فیبروبلاست ها (سلول های پایهای پوست که تولید الاستین و کلاژن می کنند) می شود که این امر منجر بهکاهش تعداد و کیفیت فیبرهای کلاژن و تولید الاستین میشود

این خطوط ابتدا صورتی تا بنفش رنگ هستند و سپس به تدریج سفیدتر می شوند .

کشیدگی پوست تنها یکی از عوامل ایجاد ترک است های پوستی است ولی عامل اصلی به شمار نمی آید. عوامل درونی نیز در بروز آن ها مؤثر می باشند.

کمبود اسیدهای آمینه ضروری در رژیمهایشدید غذائی کمبود بعضی از املاح مثل مس یز موثراست. تغییرات هورمونی مانند بلوغ ، حاملگی، کاهش وزن مصرف برخی داروها وهمچنین برخی بیماریهای خاص هورمونی باعث ایجاد اینها میشود.

وکم کم این نوارهای قرمزحالتسفید به خود گرفته وازوضوح آنها کاسته می شود

پیشگیری

. بهترین روش برای پیشگیری از این موضوع کنترل اضافهوزن و چاق شدن میباشد. یعنی اگر بمرور زمان افزایش وزن پیدا کنید دیگر اینترکها ایجاد نمیشود.

سن اولین بارداری در بروز ترک های بارداری نقش به سزایی دارد. بین ۸۰% تا۹۰%بانوانی که در سنین بین ۱۶ تا ۲۰ سالگی باردار شده اند دچار ترک هایپوستی می شوند، در حالی که احتمال بروز این ترک ها در بانوانی که اولینبارداری آنها پس از ۳۵ سالگی است بسیار کمتراست . وراثت و رنگ پوست نقشی در ایجاد ترک های پوستی ندارند و هیچ کدام معیاریصد در صد در تعیین نوع پوست از نظر بروز یا عدم بروز ترک های پوستی نمیباشد.چرب کردن پوست با روغنهای طبیعی در پیشگیری موثراست.

که اگر ترک های پوستی درمان نشوند، امکان بهبود خود به خود آنها وجود ندارد، یعنی این ترک ها هرگز خود به خود برطرف نمی شوند و تنها رنگ آنها به سمت سفید مرواریدی می رود، ولی طول و پهنای آنها تغییر نمی کند.

درمان:

بادرمان های ویژه پس از چند هفته می توان پهنا ، عمق و رنگ ترک ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد

درمان

استفاده صحیح و مرتب از محصولات درمانی، به مدت ۶ الی ۸ هفته در نواحی دارای ترک بسیار مؤثراست اولین نتایج مثبت ۲۱ تا ۲۵ روز پس از شروع اولین درمان قابل رویت است.

بادرمانهای موضعی تاحدی می توان ازشدت این ضایعات کاست که شامل مصرفکرمهائی چون تره تینوئین است.

 /

راههای درمانی آن لیزر، میکرودرم ابرشن است که ار شدت وعمق ضایعات میکاهد.

/ 9 نظر / 26 بازدید
سپیده

سلام با تشکر از اطلاعات مفید شما.من یه سوالی داشتم.من این ترک های پوستی را در ناحیه زیر بغل و حدفاصل زیر بغل و سینه دارم.من کرم های ضد ترک لیراک را برای این ناحیه استفاده می کنم.می خواستم بدانم استفاده از کرم ضد ترک پوست برای زیر بغل و حتی روی سینه عوارضی ندارد.

علی

من ترک هایی در کمر و باسن و کنار زیر بغل دارم که شنیدم میگن ماله رشده میخواستم ببینم چطور میتونم اینارو از بین ببرم

غزل

سلام دکتر وقتتون بخیر... اگر بخوام با لیزر ترک های بدنمو ازبین ببرم حداقل و حداکثر هزینش چقدر میشه؟ واگر شما کرمو به لیزر ترجیح میدین چه کرمی الان در بازار بهتر و موثرترینه؟ تشکر از شما.

زینب

سلام خسته نباشید من استریای 7 ساله دارم میخواستم از لیزر فرکشنال استفاده کنم میدونم کاملا از بین نمیرن می خواستم بدونم چند درصد بهتر میشن و حداقل چند جلسه لازم دارم؟ خیلی ممنونم از شما دکتر گرامی!

حسین عزیزی نژاد

سلام،خسته نباشی،کر م لیراک واقعاً ترکهای روی شکم حاصل بارداری خانم ها رو از بین میبره؟

آریان

سلام ترکهای پوستی ام واقعا آزارم میدن میگن درمان نمیشن لطفا راهنمایی کنید.

متین. خ

سلام خسته نباشید من در طول دوران بلوغ و چاقی لاغری هایی ناشی از آن خط هایی پهن روی شانه هایم ایجاد شده که باعث رنجشم شده است میخواستم بدونم با استفاده از لیزر این خط ها به کل محو میشوند؟ و دیگر باز گشت نمیکنند؟

سارا

سلام هزینه هر جلسه لیزر برای رفع ترک باسن وسینه چقدر است؟

يگانه

با سلام و خسته نبأ شيد من ١٩ سالمه و به دليل كاهن وزن روي سينه أم ترك دارم و همچنين سينه هام افتادگي دارند و شل شدند.با چه روشي سينه هاي من دوباره به حالت اول بر مي گرده؟ چقدر طول مي كشه؟ باتشكر فراوان