مضرات پوست خشک"

 

مضرات پوست خشک"
 پوست به خصوص پوست دست و صورت بیش از 50 درصدمردم به ویژه کودکان به علت سرما دچار خشکی می شود بنابراین استفاده ازکرم های مرطوب کننده در این روزها ضروری است.
 در آب و هوای سرد از کرم های مرطوب کننده و به ویژهکرم هایی که حاوی آب در روغن هستند استفاده کرد. همچنین استفاده از کلاه،شال و دستکش به ویژه برای کودکان و سالمندان که پوست آنان در برابر سرماآسیب پذیرتر هستند، ضرورت دارد
پوست در سرما خشک شده و شکننده می شود بنابراین باید از کرم های مرطوبکننده به عنوان نگهدارنده پوست استفاده کرد همچنین در نواحی و مناطقکوهستانی که اشعه ماورای بنفش وجود دارد باید به همراه کرم های مرطوبکننده، کرم های ضد آفتاب نیز استفاده شود.
 در صورت عدم مراقبت از پوست در ماه های سرد سال پوست بدن به ویژهپوست دست و صورت خشک و شکننده می شود و ترک های ریز پوستی بر روی آن ایجادخواهد شد،

در اغلب موارد خشکی پوست با خارش همراه است که به راحتی منجر به عفونت هاو اگزماهای پوستی می شود بنابراین نیاز به استفاده از پوشش مناسب بدنی واستفاده از کرم های مرطوب کننده به میزان 2 بار در روز ضرورت دارد.

 استفاده از کرم ها، مواد غذایی و میوه های حاویویتامین های E و C در روزهای سرد سال می تواند با سلول سازی از صدماتپوستی پیشگیری می کند، گفت: عدم استفاده از کرم در روزهای سرد باعث ایجاداختلالات و خشکی پوستی و بروز بیماریها پوستی می شود.

 

/ 3 نظر / 38 بازدید
علی

salam. b atashakor az mataaleb va meno haaye mokhtalefe weblog. webloge por baari hast.

شبنم

سلام خانم دکتر خسته نباشید من هم پوست خشکی دارم و هم در اثر کندن جوشهای پیشانی لکه های قهوه ای رنگ روی پیشانی ام ظاهر شده که خیلی آزارم می دهد. از مصرف کنندگان جدید پاک کننده فیتومر هستم اما تغییری در خشکی پوستم احساس نمیکنم. میخواستم نظرتون را درباره تهیه کرم رژودرم برای از بین بردن لکه ها و ادامه استفاده از فیتومر بدونم. آیا ممکن است این دو مورد اثر سوئی روی پوست من داشته باشه؟ و در آخر ممنون از وبلاگ خوبتون.

شَبنم

سلام دکترجون وبلاگ فعالی داری. از پاسخگویی به موقع شما هم کمال تشکر را دارم. خدا امثال شما دواکتر را هم زیاد کنه.