document.oncontextmenu = function(){return false} if(document.layers) { window.captureEvents(Event.MOUSEDOWN); window.onmousedown = function(e){ if(e.target==document)return false; } } else { document.onmousedown = function(){return false} } // --> لیزرتراپی درمان قطعی جای جوش صورت وتاتو - کلینیک زیبایی ولیزر دکتر وزیری نسب تلفن 2-88996960

 
 

کلینیک زیبایی ولیزر دکتر وزیری نسب تلفن 2-88996960

خدما ت پوست ومو وزیبایی ولاغری انواع لیزر رفع جای جوش لک میکرودرم ابرشن تزریق چربی وژل پروتز هیالورونیک اسیدلب وگونه دست پاک کردن تضمینی تاتو با لیزر رفع خطوط خنده خط اخم بوتاکس میکرونیدلینگ لاغری موضعی( لیپوماتیک- لیپولیزر- مزوتراپی- اولتراسونیک- رفع غبغب رفع گودی سیاهی پف چشم i-رفع افتادگی صورت -کلیه اعمال جراحی زیبایی ادرس سه راه فاطمی ابتداخ اسدابادی پ38 ط 3 اینستاگرامdrvaziri_beautyclinic
 
لیزرتراپی درمان قطعی جای جوش صورت وتاتو
ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢۸  

 

 


جراحی پوست در سالهای اخیر پیشرفتهای بسیاری پیدا کرده که این بدلیل پیشرفت تکنولوژی و کاربرد آن در پزشکی می باشد . هر چند نزدیک به 4 دهه است که لیزر استفاده می شود ولی تنها چند سال است که بطور گسترده در بازسازی و جوانتر کردن چهره به کار می رود.عبور لیزر بطور دقیق باعث برداشته شدن لایه به لایه بافت می گردد . با اولین عبور لایه سطحی یا اپیدرم برداشته می شود و زمانی که به لایه عمیقی پوست یا به درم برسد با عبور در هر لایه تغییر رنگ پوست را داریم . در زمان انجام لیزر با ورود لیزر به داخل درم پاپیلر باعث ایجاد رنگ صورتی می شود ،رسیدن به قسمت عمیق تر درم پاپیلری ایجاد رنگ خاکستری می کند . موقعی که برداشتن لایه های پوست به درم رتیکولر می رسد بافت زرد رنگ می شود . بایستی توجه داشت که نفوذ عمقی تر باعث از بین بردن ساختمان ضمائم پوست و خطر ایجاد اسکار با جوشگاه در ناحیه درمان شده می شود.


بدلایل مختلف جراحی بازسازی پوست انجام می شود منجلمه از بین بردن چین و چروک ، آسیب پوست در اثر آفتاب یا اسکارهای پوست ناشی از جوش و غرور جوانی ، آبله مرغان یا اسکارهای ناشی از اعمال جراحی که بیشتر توسط لیزر کربن دی اکسید و لیزر اریبوم انجام می شود .


با پیلینگ لیزری توسط لیزر co2 اولتراپالس بازسازی رشته های آسیب دیده کلاژن و افزایش کلاژن در پوست جدید به وجود آمده و با از بین رفتن چین و چروک فرد جراحی شده 5 تا 10 سال جوانتر از سن واقعی اش به نظر می رسد در حقیقت ترکیب اثر برداشتن پوست و تحریک کلاژن باعث صافی پوست پس از عمل می شود و در صورت مراقبت صحیح از پوست و قرار نگرفتن در معرض آفتاب آثار سودمند این عمل تا سالیان سال باقی می ماند .


قبل از انجام عمل پیلینگ لیزری پزشک باید چه نکاتی را به بیمار تذکر دهد؟

پارامترهای مختلف که بایستی توسط پزشک قبل از عمل لیزر مورد نظر قرار گیرد عبارتند از :


نوع پوست بیمار


مناطق پوستی مورد درمان


درمانهای قبلی انجام شده


تمایل پوست بیمار به ایجاد جوشگاه و گوشت اضافته


سابقه تب خال


سابقه بیماری کلاژن و ایمونولوژیک


انتظارات بیمار از عمل لیزر

علاوه بر موارد فوق بایستی حتما عکس بیمار قبل از عمل گرفته شود زیرا اغلب بیماران پس از عمل لیزر وضعیت قبل از عمل را فراموش می کنند و همچنین بایستی بیمارانی که انتظار بالاتر از واقع لیزر بازسازی پوست دارند مورد عمل قرار نگیرند.


در سه دسته بیمار نبایستی از لیزر co2 استفاده کرده و بهتر است علیرغم کاهش اثر از لیزر اریبوم یاگ استفاده نمود:

افرادی به دلیل شغل خود امکان طی دوره بهبودی طولانی پس از لیزر را ندارند .


افرادی که امکان ماندن مدت زمان لازم در منزل را ندارند


افرادی که مسائل منفی موقتی و فوری پس از عمل را نمی توانند تحمل کنند .

بیشتر بیماران در کلینیک قبل از عمل لیزر سوالاتی در مورد طول مدت عمل ظاهر پوست بلافاصله پس از عمل و مدت زمان بهبودی و مراقبتهای پس از عمل دارند که بایستی کلیه این اطلاعات توسط بروشورهای ساده و قابل فهم همراه توضیحات لازم توسط دستیار و پرستار مربوطه به بیمار داده شود.


مدت زمان انجام عمل پیلینگ لیزری و ترمیم پس از عمل چقدر است ؟


با وجود دستگاههای جدید لیزر اولتراپالسی اسکن دار معمولا طول مدت عمل لیزر پوست کمتر از یکساعت طول می کشد . بلافاصله پس از عمل پوست برافروخته و به رنگ صورتی پر رنگ یا قرمز در می آید و بیمار احساس سوختگی یا خارش می کند که در روش تکنیک باز از پماد وازلین و یا پماد ترکیبی روی پوست استفاده می شود که بستگی به نوع بیمار ، پزشک می تواند از روش پانسمان بستر با گاز نیمه تراوا استفاده نماید.


برای 2تا 5 روز پس ازعمل بیمار دارای ترشحات روشن یا کمی زرد رنگ است . تورم صورت بین روز 2 تا چهارم طبیعی است و بین روزهای 7 تا 10 بیمار پوست قرمز و صورتی دارد که به تدریج به سمت طبیعی شدن پیش می رود و در حدود هفته سوم پس از عمل از بین می رود.


در روش باز معمولا در 24 ساعت اول با استفاده از کمپرس سرم سرد بایستی ترشحات شسته و پس از 24 ساعت از محلول آب و سرکه برای تمیز کردن صورت استفاده می شود در روش پانسمان بسته روز دوم یا سوم پانسمان عوض شده و همزمان بایستی بیمار آنتی بیوتیک و داروی ضد ویروس مصرف نماید.


در چند روز اول بایستی سر بیمار هنگام خواب بالا باشد تا از تورم صورت جلوگیری شود معمولا بیمار بایستی یک هفته دو هفته شش هفته و 6 ماه پس از عمل توسط پزشک ویزیت شود و پس از روز 15 بایستی کرمهای تجویز شده توسط پزشک با دقت استفاده شود . حداقل تا 2 هفته پس از لیزر بیمار نبایستی در معرض آفتاب قرار گیرد و پس از آن بیمار بایستی از ضد آفتاب ، کلاه لبه دار ، نقاب یا عینک آفتابی استفاده نموده و مراقبت های لازم تا 3 ماه انجام گیرد.


آیا پس از انجام عمل پیلینگ لیزری نیاز به تکرار درمان وجود دارد؟


بسته به نوع ضایعه و چین و چروک ممکن است دربعضی بیماران تکرار درمان نیاز باشد .جدیدا تحقیق روی نتایج لیزرهای جدید که بدون عمل سایش پوست و بدون ایجاد زخم روی پوست بر روی چروک صورت موثر هستند انجام شده که بر روی مدل های حیوانی موثر بوده است ولی هنوز مدارک و شواهد برای قضاوت در مورد نتایج و عملکرد آن  و اریبوم باگ ناکافی است .