document.oncontextmenu = function(){return false} if(document.layers) { window.captureEvents(Event.MOUSEDOWN); window.onmousedown = function(e){ if(e.target==document)return false; } } else { document.onmousedown = function(){return false} } // --> قارچ های پوستی - کلینیک زیبایی ولیزر دکتر وزیری نسب تلفن 2-88996960

 
 

کلینیک زیبایی ولیزر دکتر وزیری نسب تلفن 2-88996960

خدما ت پوست ومو وزیبایی ولاغری انواع لیزر رفع جای جوش لک میکرودرم ابرشن تزریق چربی وژل پروتز هیالورونیک اسیدلب وگونه دست پاک کردن تضمینی تاتو با لیزر رفع خطوط خنده خط اخم بوتاکس میکرونیدلینگ لاغری موضعی( لیپوماتیک- لیپولیزر- مزوتراپی- اولتراسونیک- رفع غبغب رفع گودی سیاهی پف چشم i-رفع افتادگی صورت -کلیه اعمال جراحی زیبایی ادرس سه راه فاطمی ابتداخ اسدابادی پ38 ط 3 اینستاگرامdrvaziri_beautyclinic
 
قارچ های پوستی
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٦  

قارچ های پوستی معمولاً باعث نفوذ در لایه های سطحی پوست و در شکل های مختلفی ظاهر می شوند و دارای انواع مختلفی هستند:
"
پیتریازیس ورسیکالر"، یک قارچ سطحی پوست است که به صورت لکه های قهوه ای و سفید بیشتر در تنه و قسمتهای جلویی اندام ها بروز می یابد، عامل این قارچ در پوست همه افراد وجود دارد و در شرایط مناسب اعم از رطوبت، تعریق و عوامل نامشخص دیگر باعث بیماری زایی و تظاهرات پوستی خاص می شود. این بیماری به خصوص در افرادی که تعریق شدید داشته و یا دائم در محیط های مرطوب هستند شیوع و گسترش بیشتری دارد.
قارچ های سطحی پوست نوع دیگری از این بیماریها است و می توانند حتی ناخن های دست ، پا و ناحیه کشاله ران را نیز درگیر کنند.
دسته دیگری از قارچ های پوستی" عفونتهای برفک " است که به صورت لکه های سفید در مخاط دهان و زبان دیده می شود و در افراد بالغ این دست عفونتها به صورت دانه های چرکی در نواحی مختلف بخصوص در چین ها نظیر کشاله ران و زیر بغل بروز می یابد.
دکتر"محسن داوودی"متخصص پوست در این زمینه به خبرنگار اجتماعی ایرنا می گوید : بسیاری عفونتهای سطحی قارچی پوست در صورتی که تشخیص درستی داده شوند درمان راحت و سریعی دارند و در غیر اینصورت اگر تشخیص درست نباشد ممکن است بیمار مدتها تحت درمانهای غلط قرار گیرد.
وی ، بهترین راه برای پیشگیری از عفونتهای قارچی را رعایت بهداشت فردی و عدم تماس با فرد مبتلا دانست و با ذکر مثالی افزود : فردی که دچار عفونتهای قارچی می شود بهتر است تا درمان کامل از تماس در محیط ها و اماکن عمومی نظیر استخرها بپرهیزد تا عفونت به دیگران منتقل نشود.
داوودی ادامه داد: در خصوص عفونت های قارچی سر نیز کودکی که مبتلا به این عفونت می شود بهتر است تا درمان قطعی از تماس با بچه های دیگر در محیط مدرسه به دور باشد.
وی اظهار داشت :بدن به صورت طبیعی میزبان انواعی از میکرو ارگانیسم ها شامل باکتریها و قارچ ها بوده ، برخی از این میکرو ارگانیسم ها برای بدن مفید هستند. بقیه ممکن است به سرعت تولید مثل کنند و عفونت ها را تشکیل دهند.
این متخصص پوست افزود: قارچ ها می توانند روی بافت های مرده مو، ناخن ها و لایه های بیرونی پوست زندگی کنند،عفونت های قارچی ناخن اغلب بیشتر در بالغین دیده و این عفونت ها اغلب به دنبال عفونت قارچی پا هستند.
"
درمان عفونت های قارچی ناخن ممکن است مشکل باشد و اغلب عود می کنند. ناخن های پا اغلب بیش از ناخن های دست مبتلا می شوند."
به گفته داوودی ، افرادی که به صورت مداوم به استخرهای شنای عمومی ، ژیمناستیک ، یا حمام های عمومی می روند و کسانی که زیاد عرق می کنند، به صورت معمول عفونت های شبه مخمری دارند، زیرا قارچ هایی که این عفونت ها را ایجاد می کنند در نواحی گرم و مرطوب رشد دارند.
وی تصریح کرد: خـطر ابتـلا به یک عفونت قارچی با کفش های تـنگ،رطوبت طولانی مدت پوست یا جراحـات کوچک پوست یا ناخن، افزایـش می یابد.
داوودی، شکنندگی، بد رنگ شدن، ازدست رفتن حالت صیقلی و درخشندگی ناخن، ضخیم شدن ناخن، بد ریختی شکل ناخن، تکه تکه شدن ناخن، نرم شدن (جداشدن) ناخن را از علایم عفونت ذکر کرد. این بیماری اکثراً در فصل تابستان بیشتر از فصول سرد سال دیده می شود و هر ساله ممکن است که تکرار شود. جلوگیری از پیشرفت این بیماری با توجه به اینکه عامل این بیماری در سطح پوست به صورت طبیعی وجود دارد باید بیشتر به صورت کنترل تعریق و تماس کم با رطوبت زیاد باشد البته درمانهای ضد قارچ اعم از پمادها، شامپوها و حتی داروهای خوراکی نیز به راحتی بیماری را کنترل می کند. بایستی بدانید که این نوع قارچها احتمال عود زیاد دارند