document.oncontextmenu = function(){return false} if(document.layers) { window.captureEvents(Event.MOUSEDOWN); window.onmousedown = function(e){ if(e.target==document)return false; } } else { document.onmousedown = function(){return false} } // --> کلینیک زیبایی ولیزر دکتر وزیری نسب تلفن 2-88996960

 
 

کلینیک زیبایی ولیزر دکتر وزیری نسب تلفن 2-88996960

خدما ت پوست ومو وزیبایی ولاغری انواع لیزر رفع جای جوش لک میکرودرم ابرشن تزریق چربی وژل پروتز هیالورونیک اسیدلب وگونه دست پاک کردن تضمینی تاتو با لیزر رفع خطوط خنده خط اخم بوتاکس میکرونیدلینگ لاغری موضعی( لیپوماتیک- لیپولیزر- مزوتراپی- اولتراسونیک- رفع غبغب رفع گودی سیاهی پف چشم i-رفع افتادگی صورت -کلیه اعمال جراحی زیبایی ادرس سه راه فاطمی ابتداخ اسدابادی پ38 ط 3 اینستاگرامdrvaziri_beautyclinic
 
لیپوساکشن
ساعت ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٢۱  

 

برای درمان چربیهای موضعی مقاوم به ورزش لیپوساکشن جرو سریعترین روشهاست  و درهمه جای بدن مانند غبغب-تنه-کمر-ران و… قابل انجام است. بنظر میرسد گزارشهای مکرر عوارض این عمل جدای از اغراق رسانه ها ناشی ازانجام آن توسط افراد غیرماهر باشد لیپوساکشن عمدتا به منظور اصلاح فرم بدن بکار میرود تا کاهش وزن - و دراین زمینه روشی بسیار موثر و بی رقیب است . بر خلاف شایعات عمومی این روشدر صورتی که توسط جراح ماهر انجام شود خطرناک و پر عارضه نیست.
خطر آمبولی چربی که تنها عارضه جدی لیپوساکشن است کمتر از یک مورد در صدها هزار جراحی است.
این عمل برای افراد بسیار چاق( وزن بیشتر از 100 کیلوگرم) خطرناک و بی تاثیر است.
برای انجام اکثر جراحیهای لیپوساکشن نیازی به بیهوشی عمومی نیست.
بیمار پس از دو یا سه روز میتواند فعالیت طبیعی خود را از سر گیرد.
این عمل بدون برش و بخیه و از طریق چند سوراخ کوچک انجام میشود
در این عمل آسیبی به احشاء داخلی شکم نمیرسد و فقط چربیهای زیر پوستی تخلیه میشود..

این کار نوعی شکل دادن به بدن است و نه یک روش کاهش وزن. میزان چربی برداشت شده بسته به پزشک، روش جراحی و بیمار متفاوت است ولی میزان میانگین آن معمولا” کمتر از ۱۰ پوند ( ۵ کیلوگرم ) است.
عوامل متعددی وجود دارند که میزان چربی را که در یک جلسه می توان با اطمینان برداشت کرد، محدود می نمایند.
ولی در نهایت پزشک و بیمار تصمیم می گیرند . برداشت زیاد چربی عواقب منفی بدنبال دارد. در افرادی که بیش از حد ساکشن می شوند در پوست برجستگی ها و یا دندانه های غیر طبیعی ممکن است دیده شود.
گزارش هایی در مورد افرادی که ۵۰ پوند ( ۷/۲۲ کیلوگرم) چربی از بدنشان برداشت شده اغراق آمیز است. در عین حال ، امکان شکل دادن با لیپوساکشن می تواند کاهش وزن ظاهری که ایجاد می کند بیشتر از میزان چربی واقعی برداشت شده از بدن باشد . این عمل تحت بیهوشی عمومی یا لوکال قابل انجام است. بی خطر بودن تکنیک به میزان بافت برداشت شده، انتخاب بیهوشی و سلامت عمومی بیمار دارد.

انتخاب بیمار

هر فردی کاندید مناسبی برای لیپوساکشن نمی باشد . همانطور که قبلا” ذکر شد، این عمل جایگزین مناسبی برای رژیم غذایی یا تحرک بدنی نیست . یک کاندید مناسب باید :
بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشد.
از سلامت عمومی بهره مند باشد .
رژیم غذایی و فعالیت بدنی را بکار برده باشد ولی ۱۰ تا ۱۵ پوند آخر اضافه وزن در بعضی از قسمتهای ذخیره ای بدن باقی مانده باشد در مورد شکم در صورتیکه پوست شکم در اثر زایمانهای مکرر افتادگی زیادی داشته باشد جراحی باز به لیپو ساکشن ارجح است.
.
<!--[

<!--[endif]-->دیابت ، عفونت و مشکلات قلبی عروقی معمولا” فرد را فاقد صلاحیت برای انجام این عمل می گردانند.
در افراد مسن، پوست الاستیسیته کمتری دارد، بنابراین معمولا” به سادگی در اطراف شکل جدید سفت نمی شود. در این موارد علاوه بر لیپوساکشن, عمل های دیگری نیز باید انجام گردد.

آماده سازی بیمار
هیچ نوع آنتی کوگوالانی در طی دو هفته قبل از عمل مصرف نشده باشد
اگر نیاز به بیهوشی عمومی باشد و جراحی در صبح انجام گیرد، بیمار باید از شب قبل ناشتا باشد. در صورت استفاده از بی حسی لوکال نیازی به ناشتا بودن نیست.
از حدود دوماه قبل از عمل سیگار کشیدن باید ممنوع گردد. سیگار کشیدن با گردش خون تداخل دارد و ممکن است ریسک ایجاد لخته خون را افزایش دهد.

عمل
در تمام روشهای لیپوساکشن موارد خاصی است که باید مد نظر قرار گیرند:
قبل از عمل بیمار و جراح در مورد اینکه چه نواحی تحت درمان قرار گیرند و چه نتیجه ای مورد انتظار خواهد بود صحبت نموده و به توافق رسیده باشند.
در روز عمل برگ رضایت عمل تکمیل شود.
حدود یک ساعت قبل از عمل آنتی بیوتیک داده شود.
نواحی مورد عمل در حالیکه بیمار در حالت ایستاده قرار دارد، بر روی بدن مشخص گردند.

 گاهی اوقات از نواحی که قراراست عمل شوند عکس می گیرند تا بیمار عکس های قبل و بعد از عمل را داشته باشد.
در اطاق عمل از محلولهای استریل کننده نظیر بتادین استفاده شود.
بیحسی موضعی تزریق می شود و بیمار می تواند آرام بخش خوراکی یا وریدی دریافت نماید.
برشها کوچک و در حد ۳/۱ تا ۴/۱ اینچ هستند.
بیمار IV Line داشته باشد زیرا همراه با چربی مایع نیز از دست خواهد رفت وتعادل بدن باید برقرار بماند.
بیمار تحت مانیتورینگ باشد تا فشارخون، ضربان قلب وسطح اکسیژن خون تحت کنترل باشد.
بیمار به خاطر حرکت کانولا فقط احساس خراشیده شدن و مالش خواهد داشت.
معمولا” بیمار همان روز می تواند بلند شود، راه رفته و به منزل برود، البته در صورتیکه بیهوشی عمومی نگرفته باشد.

بهبود
پس از عمل، تا زمانی که درناژ متوقف شود که بسته به محل حدود چندین روز تا ۲ الی ۴ هفته طول می کشد، بیمار باید از لباس چسب یا بانداژ فشاری استفاده کند.
هر یک تا دو روز باید بانداژ تعویض شود.
درن ها و بخیه ها پس از ۵ تا ۱۰ روز یا هر زما نیکه درناژ تخلیه شود باید برداشته شوند.
درد با داروهای مسکن معمول کنترل می شود.
تورم بعد از دو هفته تا دو ماه فروکش می کند.
خونمردگی ها بعد از چند روز تا دو هفته پاک می شوند.
بی حسی ممکن است چندین هفته ادامه یابد.
بعد از چند روز تا چند هفته بسته به نوع عمل می توان فعالیت را شروع نمود.
نتیجه نهایی یک تا شش ماه پس از جراحی مشخص می گردد، پس از چند روز تا چند هفته که تورم برطرف شود بیمار تغییرات قابل توجهی را خواهد دید.
عوارض جانبی
عارضه جانبی ( Side Effect ) بر خلاف کمپلیکاسیون از جهت پزشکی یک مشکل جزئی و خفیف است، هر چند که می تواند ناراحت کننده و حتی دردناک باشند.
خونمردگی : می تواند در کوتاه مدت دردناک باشد و طی کمتر از چند هفته محو می شود.
تورم : طی یک تا دو ماه به تدریج از بین می رود.
اسکار : بسته به نوع خاص عمل اندازه آن فرق می کند و باید طی چند هفته از بین برود. باقی ماندن اسکار یک مسئله شخصی است و تا حدی به وراثت فرد بر می گردد. در بعضی افراد، بهبود اسکار ممکن است یک سال به طول انجامد.
درد : درد گذراست و با داروهای مسکن معمولی بهبود می یابد.
بی حسی : گاهی اوقات برای چند هفته باقی می ماند.
محدودیت حرکت : بسته به نوع عمل دارد.

عوارض احتمالی جدی تری عبارتند از :
واکنشهای آلرژیک به بیهوشی : اکثر موارد لیپوساکشن با بی حسی لوکال انجام می شود، بنابراین از خطرات بیهوشی عمومی اجتناب می شود.
عفونت : هر زمانی که بدن بریده یا سوراخ شود، باکتریها می توانند نفوذ کرده و عفونت ایجاد کنند. در حین لیپوساکشن، سوراخهای کوچک متعددی به عرض تقریبا: ۳/۱ اینچ برای ورود کانولا ایجاد می شود.
آسیب پوستی : اکثر جراحان بر روی لایه های عمقی چربی کار می کنند تا از زخمی شدن پوست علاوه بر زخمهای ناشی از ورود کانولا جلوگیری کنند.
گاهی اوقات ممکن است کانولا بافت زیر پوست را تخریب نماید و به شکل ظاهری لکه دار بر روی سطح پوست تظاهر کند.
نکروز پوستی از عوارض نادر است و پوست ناحیه نکروزه از بین می رود. باکتریها می توانند به این ناحیه تهاجم کنند.
سوراخ شده یک ارگان داخلی : از آنجائیکه کانولا در معرض دید جراح نیست، گاهی اوقات باعث آسیب یک ارگان داخلی می شود، مثل روده ها در حین لیپوساکشن کم، چنین صدمه ای می تواند به کمک جراحی اصلاح شود ولی در موارد نادری ممکن است کشنده باشد.
نا منظمی قوام پوست : گاهی اوقات پوست ممکن است بصورت برجسته و ناهموار به نظر برسد که ناشی از برداشت غیر یکنواخت چربی یا الاسیستی ضعیف پوست می باشد. روند ترمیم در افراد مختلف متفاوت است و در بیماران مسن تر سیر بهبودی آهسته تر و نا کامل تر می باشد.
ترومبوآمبولی و آمبولی چربی : اگر چه لیپوساکشن از نظر ترومبوآمبولی یک جراحی کم خطر محسوب می شود ولی نباید خطر آنرا نادیده گرفت.
سوختگی ها : گاهی اوقات حرکات کانولا می توانند باعث سوختگی های اصطکاکی بر روی پوست یا اعصاب شوند. علاوه بر این، در UAL ، گرمای ناشی از دستگاه اولتراسوند می توانند موجب آسیب پوست یا بافتهای عمقی شود.
مسمومیت با لیدوکائین : در روش فوق مرطوب یا توری که حجم زیادی از مایع تزریق می گیرد و یا در هنگامی که مایع غلظت بالایی از لیدوکائین دارد ممکن است میزان لیدوکائین نسبت به بدن فرد افزایش یابد. مسمومیت با لیدوکائین در ابتدا موجب گزگز و خواب آلودگی و در نهایت تشنج و بدن بال آناختلال هوشیاری و قفسه سینه و تنفسی شود.
عدم تعادل مایعات : چون بافت چربی مقادیر زیادی مایع دارد که در لیپوساکشن برداشته می شود و نیز جراح در حین عمل، بخصوص در لیپوساکشن توری، مقادیر زیادی مایع تزریق می کند خطر بهم خوردن تعادل مایعات بدن وجود دارد. این اتفاق ممکن است بعد از عمل و زمانی که بیمار در منزل است روی دهد. اگر مقدار مایع باقیمانده در بدن زیاد باشد، قلب، ریه ها و کلیه ها تحت تاثیر قرار می گیرند. 
ماساز درمانی (اثرات ماساز بر بدن)
ساعت ٢:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٦  

 

     
ماساژدرمانی چگونه اثر می کند ؟

معمولا انواع ماساژ با یک مکانیسم مشابه بر روی بدن اثر می گذارند. زمانیکه ماهیچه بیش ازحد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاکتیک می تواند باعث درد، گرفتگی وحتی اسپاسم عضلات شود. ماساژ بطور عام و ماساژ سوئدی به طور خاص، گردش خون و جریان
لنفاوی را بهبود بخشیده ، مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافتهای مزبور می رساند
و به خروج مواد سمی و بهبودی کمک می کند.

همچنین عضلات در حال کشش می توانند به رگهای خونی و اعصاب فشار آورده وبا
محدود کردن جریان خون باعث ایجاد درد شوند .با ماساژ منطقه مورد اثر ، بتدریج فشار
عضله بر اعصاب درگیر کاهش یافته و درد کاهش می یابد. همین مکانیسم در بهبود عضلات
آسیب دیده با ماساژ باعث سودمندی آن است.

علاوه بر این، ماساژ باعث افزایش اندروفین ها (نابود کننده های درد) و افزایش
ترشح هورمون سروتونین (تعدیل کننده خلق و خوی) می شود. همچنین ثابت شده
که هورمون استرس (کورتیزول) را آزاد می نماید.به همین دلیل ماساژ اغلب به عنوان یک
درمان تکمیلی برای افرادی که سیستم ایمنی آنها بر اثر استرس تضعیف شده توصیه می
شود

ماساژ بدن باعث تولید گلبول سفید، افزایش انرژی ذهنی و تقویت سیستم ایمنی می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ماساژ از راه‌های مختلفی چون افزایش جریان خون در مفاصل، درمان کشیدگی، خشکی و گرفتگی عضلات نقش بسزایی دارد. همچنین ماساژ بدن به صورت مداوم سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده، باعث تولید گلبول سفید می‌شود. ماساژ باعث آرامش فرد و افزایش
انرژی ذهنی او می‌شود. هم‌چنین باعث می‌شود تا شما در کار خود فعال‌تر و موثرتر عمل
کنید.

طی تحقیق صورت
گرفته در دانشگاه میامی مشخص شد: ماساژ کوتاه مدت  بازده کاری را
افزایش می‌دهد. بعد از 15 دقیقه ماساژ، کارکنان هوشیارتر بوده و می‌توانند مسائل
ریاضی را سریع‌تر و با دقت بیشتری حل و فصل کنند

اثرات ماساز بر اعضای بدن

اول –کارکرد های امعا و احشاء شامل قلب ، جگر ، طحال ، ریه ، معده ، کیسه صفرا ، روده و مثانه را تعدیل و تنظیم می کند. طب سنتی چین تغییرات پاتولژی بدن انسان به از کار افتادگی کارکرد امعا و احشاء را خلاصه می کند. ماساژ و مالش با کاربرد مهارت وتکنیک کارکرد از کار افتاده شده امعا و احشاء را مجددا به تعادل جدید می گراید و بدین ترتیب به هدف درمان بیماری و حفظ الصحه و سالم سازی می رسد.

 

 

 

 

 

دوم - باز کردن مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و خون انسان و انرژی حیاتی . ارژی حیاتی ماده اصلی برای نگهداری حیات محسوب می شود ، مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و خون انسان مجراهای بدن انسان برای گردش انرژی حیاتی ، انتقال و ارتباط بحساب می آید. بمحض آنکه نصف النهار و انرژی حیاتی غیر عادی شود ، تأثیرات نا سالم در محیط که باعث بیماری شود ، از خارج وارد امعا و احشاء بدن انسان می شود و باعث ابتلا به بیماری می شود ؛ در مقابل امعا و احشاء بدن انسان مریض می شود و هم می تواند از طریق نصف النهار در مظهر بدن منعکش شود. ماساژ و مالش از طریق تحریک تکنیک دستی می تواند به بوجود آمدن کارکرد نصف النهار و انرژی حیاتی و گردش آنها مساعدت کند و بدین ترتیب باعث همآهنگی مکانیسم امعا و احشاء می شود و از تأثیرات نا سالم جلوگیری می شود و بیماری های دارونی مورد معالجه قرار می گیرد.

 

 

سوم –تعدیل و تنظیم استخون بندی و عضلات و مفاصل. مهارت و تکنیک ماساژ و مالش برای پوست ، عضلات و مجرای خون انجام می شود ، می تواند نقش تعدیل و تنظیم پوست ، رگ های پوستی و رخنه بین عضلات زیر پوست را ایفا کند و می تواند حرکت بطی خون را از بین برده و گردش خون را سریع گردانیند. مهارت و تکنیک ماساژ و مالش میتواند مستقیما در رفتگی عضلات و استخوان را اصلاح کند. از این جهت ، چه بیماری های ناشی از ضرر رسانی باد ، سرما ، گرما و رطوبت و چه ناخوشی یا بهم خوردگی مزاج و زخم در اثر زمین خوردن و کوفتگی ورگ برگ شدگی می توان با ماساژ و مالش درمان کرد.

 

 

ماساژ( یا مالش) شیوه ای است که روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و رگ های خون انسان و نقاط مناسب بدن برای طب سوزنی و محل های معین انجام می شود و با انجام آن از ابتلا به بیماری ها جلوگیری و به سالم سازی بدن کمک می شود

 

موارد استفاده ماساز

1- افزایش
جریان خون در بدن
2- کاهش استرس و تنش های روزانه(ماساز ریلکسی)
3- ایجاد آرامش بعد از ورزش
های سنگین
4- تقویت عضلات و برنامه های توا نبخشی
5- رفع گرفتگی و کوفتگی
عضلات
6- تاثیر مستقیم در بهبود و روند کارایی اندام های داخلی
7- کاهش خطر ابتلا به واریس در افراد مستعد به ابتلا
8- کمک به کاهش درد و درمان بیماری آرتروز (زانو و گردن)
9- دادن فرم و زیبایی به ماهیچه ها و جلوگیری از به وجود
آمدن شکل نا مناسب ستون فقرات
10- ایجاد طراوت و شادابی برای پوست بدن
11-
کمک به رفع مشکلات بد خوابی وافسردگی
12- پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها بوسیله
افزایش جریان خون در بدن از طریق کلیه ها

  
انواع ماساز
ساعت ٢:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٦  

ماسار درمانی

دکتر ماسایوکی سایونجی با مطالعۀ علت ریشه ای بیماریها دریافت که ریشۀ اصلی بسیاری از امراض راباید در عدم تعادل مفصل لگن (مفصل ساکروایلیاک) جستجو کرد.

 این مفصل دقیقاً همان مفصلی است که پل بین ستون فقرات و استخوانهای لگن در دو طرف است و جالب اینکه
بر اساس بررسی های پزشکی و فیزیکی انجام گرفته ، نقطۀ ثقل بدن هر شخصی در این مفصل
می باشد.

بنابراین،
هرگونه عدم تعادل در این مفصل باعث جابه جایی مرکز ثقل بدن شده و می تواند فشار
مضاعفی را بر قسمت های مختلف وارد کند. خوشبختانه تمامی انواع انحرافات و عدم
تعادلهای مفصل لگن به غیر از تعداد اندکی از استثنائات برگشت پذیر و قابل اصلاح
هستند.

پس ما می توانیم
با برگرداندن تعادل به این مفصل اوضاع را به حالت اولیه برگردایم

 

 

 

ماساز تایلندی

1. با انجام فشارملایم به وسیله دستها و پاها

2. با تنوع گسترده ای از حرکات و جنبش های کششی و کنش
پذیربا انجام این دو تکنیک که بایستی در محیطی آرام و مرافبه ای انجام پذیردباعث
ایجاد فضا در ساختار اسکلتی و ماهیچه ای بدن میشود.بدن شروع به باز شدن و انعطاف
پذیری میکندو حرکات و جنبش های بدن آسان میگردد.

در حالیکه ذهن به آرامی به هوشیاری برمیگردد؛تنش و مواد سمی
از مفاصل وماهیچه ها بافتهای رابط آزاد میگردد. ماساژ تایلندی به یوگا برای افراد
تنبل تشبیه شده است که در آن تمام عضلات بدن کشیده میشوند و مفاصل نیزباز و بسته
میشوند و در ان کلیه ماهیچه ها،رگها.. اعصاب و روان و همچنین پوست بدن حالت ارامشی
پیداکرده و قوای جسمانی افزوده میگردد. تلفیقی از روانشناسی، مذهب و هنر است که یک
ماساژور حرفه ای با به کارگیری آن، نیرو و انرژی مثبت خود را به ماساژ گیرنده
منتقل می کند و آن فرد پس از اتمام ماساژ، احساس خوشایندی از آرامش، نشاط، شادابی
و شارمانی را تجربه خواهد کرد.

بر اساس تئوری ماساژ تایلندی، خطوط دهگانه ونامحسوس انرژی
قلب این ماساژ است. این خطوط نامرئی که حدود دو انگشت با سطح پوست فاصله دارند، در
تمام نقاط بدن پراکنده بوده و تندرستی و سلامتی انسان متکی بر تعادل این خطوط است
. مادامی که به هر دلیلی تعادل این انرژی ها به هم بخورد، هماهنگی ارگانیک بدن
دچار اختلال شده ودر نتیجه درد و بیماری به وجود می آید. تکنیک های ماساژ سنتی
تایلند باعث می شود تا انرژی حبس شده در این کانالها شناسایی و آزاد گردد و در
نتیجه تعادل و بهبودی حاصل می شود. در ماساژ تایلندی بر خلاف ماساژ غربی-که با
ضربه های پی در پی روی بدن بدون پوشش انجام می شود

- ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش
های ماهیچه های را به صورت آرام و ریتمیک اعمال می نماید ماساژ سنگ داغ نوعی درمان
آرام بخش عمیق است. در این ماساژ سنگ آتشفشانی، سالت و سنگ مرمر در آب گرم حرارت
دیده و در روغن غلطانده می شوند. در ابتدا این سنگهای داغ در سایزهای مختلف بر روی
نقاط حساس و کلیدی بدن تحت فشار قرار گرفته تا به عمق ماهیجچه های سفت و دارای تنش
های ماهیچه ای نفوذ نمایند. گرما و وزن سنگها تاثیر بسزایی در نرم شدن بافت آن
ناحیه دارند.

ماساژسنگ داغ، فشار، سنتی تایلند، ماساژ سوئدی همراه با
گرمای نفوذ کننده ازسنگ های داغ باعث بر طرف شدن درد، بالا رفتن هماهنگی و تعادل
بدن و در نهایت آرامش می شوند. همچنین سنگ های داغی که روی ستون فقرات گذاشته میشوند، باعث آرامش و تسکین سیستم اعصاب مرکزی میشود. در انتها از سنگ مرمریخ برای
برخی نواحی خاص استفاده می شود که این گرما و سرما تعادل را برای بدن به ارمغان می
آورد. تجربه ماساژ سنگ داغ یک تجربه منحصر بفرد در صنعت SPA است.

ماساژ دیپ تیشو که یک ماساژ عمیق و محکم است.ماساژورها با
استفاده از تکنیک های مختلف وحرکات محکم ساعد و آرنج و با فشار دستها نسبت به رفع
گره های عصبی وعضلانی اقدام می نماید.

فواید ماساژ صورت

ماساژ صورت دارای فواید بسیاری نظیر:
1-بهبود حالت عضلات و پوست صورت. پوست نرمتر و با قوام تر می شود. ۲- ریلکس شدن
عضلات صورت وچشمها. ۳- تسکین سر درد ها و دردهای ناحیه صورت. ۴- کاهش چین وچروک
ریز و کم عمق پوست صورت. ۵- تحریک جریان خون. ۶-کاهش استرس و تنش. در ماساژ صورت
با اعمال حرکات فشاری و کششی در نقاط ویژه صورت نسبت به رفع خستگیهای ماهیچه های صورت،
رفع استرس و افزایش گردش خون اقدام می شود.

ماساژ سوئدی

اولین روش ماساژ مدرن در غرب است و برای کسانی که نخستین
بار ماساژ و SPAرا تجربه می نمایند، بسیار مناسب است. در این نوع ماساژ که
از روغن های گیاهی و کرم استفاده می شود، ماساژور حرکات کششی، فشاری و لرزشی را
باهدف افزایش اکسیژن موجود در خون و دفع سموم از عضلات به سمت قلب اعمال می نماید.
با فزایش جریان خون عضلات گرم تر شده و دفع اسید لاکتیک، اسیداوره و سایر دفع شدنی
های متابولیسم، احساس آرامش عمیقی را برای شما بهارمغان می آورد. در این نوع ماساژ
علاوه بر بهبود کیفیت پوست، با تحریک سیستم عصبی استرس های روحی و جسمی به طرز
چشمگیری کاهش می یابد.ماساژ سوئدی یک تجربه آرام بخش، نیرو دهنده و موثر است.
ماساژ سر در ماساژ سر با لمس کردن جمجمه که تمام اعصاب بدن انسان در آن قرار دارد.
تنش و استرس از آنجا شروع می شود می توانید تمام عملکردهای نادرست رااز بین ببرید.

فواید ماساژ سر:

 این ماساژ به عنوان نوعی خود درمانی به
شمار می رود وهر کس به راحتی می تواند این کار را بر روی خود پیاده کند. همچنین
عملکردکلیه سیستم ها بدن را به حالت نرمال باز می گرداند. دلیل نیاز به ماساژ سر:
برای بیماری های گردن، ستون مهره ها و تمام بیماری هایی که به دلیل استرس در فرد
بروز می کنند و بیماری های روانی بسیار مفید است

 آروماتراپی در ماساژ بدن با روغن
ماساژور از روغن های گیاهی خوشبو و مفید جهت تکمیل فرآیند ماساژ بهره می گیرد. در
طبیعت-خاص مناطق استوایی- انواع گیاهان،گلها و صمغ های چوب وجود دارند که حاوی
روغن های خوشبو و فرار هستند. این روغن ها دارای خواص متعدد ضد میکروبی، تسکین
دهنده، انرژی زا، آرامش بخش و ... هستند.

در آروماتراپی با استفاده از ترکیب این روغن های اصلی
وامولوسی فایرها و اعمال حرکات لمسی و کششی آرام بر روی بدن، روغن های مفید و موثر
از طریق سلولهای پوستی جذب شده و به جریان خون راه می یابند.در صورت عدم تمایل
ماساژ گیرنده در استفاده از روغن های معطر-به هردلیلی- ماساژ با روغن پایه(بدون
بو) قابل ارائه خواهد بود.

 ماساژ عسل و شیر

در ماساژ عسل و شیر از ترکیب شیر و عسل
بر روی بدن استفاده می شود که علاوه بر تاثیر کلی و عمیق ماساژ، زیبایی و لطافت را
برای پوست به ارمغان می آورد. این نوع ماساژ برای همه افراد به ویژه بانوان یک
تجربه لذت بخش و ماندگار است.

 ماساژ دست

ماساژ دست برای افرادی که خیلی با دست کار
می کنند از جمله آرایشگرها،خیاطها و... بسیار مناسب است.

در ماساژ دست با اعمال حرکات فشاری نسبت به رفع خستگی و
گرفتگی ناحیه کف دست و ماهیچه ها اقدام می شود.

 ماساژ کامل پا پا به عنوان قلب
دوم، نقش موثر و مهمی در سلامت کل بدن دارد. پاهای انسان به دلیل تحمل وزن بدن و
حفظ تعادل، نقش تعیین کننده ای در آرامش و سلامت انسان دارند، به نحوی که هرگونه
خستگی و ناراحتی در ناحیه کف پا بلافاصله به کل بدن سرایت می کند.

مدت مدیدی است که در نقاط مختلفی از جهان، برخی پزشکان از
ماساژ کف پا برای تشخیص و درمان بیماریهای گوناگون بهره می گیرند که اصطلاحاً آن
را Reflexology نامیده اند.Reflexology در حقیقت برپایه این عقیده استوار
است که بدن شامل انرژیهای پایدار و در جریانی است که با نقاطی بر روی کف پا اتصال
دارد.در این روش برای هر عضو مهم از بدن و سر، بخش کوچکی از پا را در نظر می گیرند
که با آن عضو مرتبط بوده و باماساژ آن بخش از پا بتوان به تسکین یا درمان آن عضو
پرداخت. 
اروماتراپی (استفاده ار روغنهای معطر درسلامت بدن)
ساعت ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٥  

 

این روش سابقه ی شش هزار ساله یا بیشتر دارد . در یونان ، روم و مصر باستان همگی
از مواد معطر برای درمان استفاده می کردند . به توصیه پزشک مصری ، ایمهوتپ ، از
روغن های معطر برای استحمام ، ماساژ دادن و مومیایی کردن اجساد در شش هزار سال پیش استفاده می کردند . در مصر باستان ایمهوتپ خدای طبابت و درمان بود . هیپوکارت ( در
یونان باستان ) خدای پزشکی بود و از حمام های رایحه درمانی و ماساژ و از دود کردن
مواد معطر برای درمان مردم آتن استفاده می کرد .

رایحه درمانی نوین در سال 1930 دوباره شکل گرفت . هنگامی که شیمیدان فرانسوی ، رنه موراسین گاته فوس ، واژه آروماتراپی ( رایحه درمانی ) را برای استفاده درمانی از
عطرها ابداع کرد . او شیفته ی خواص سنبل در درمان زخم های سوختگی دست خود بدون ب
جا گذاشتن هیچ اثری ( اسکار زخم ) شد . سپس شروع به تحقیق در مورد خواص درمانی
عطرها در درمان بیماری های جسمی و روانی کرد . در طول جنگ جهانی دوم جراح فرانسوی ارتش ، دکتر جین والنت ، از عصاره های معطر به عنوان ضد عفونی کننده استفاده کرد
.پس از آن مادام مارگارت ماروی ، رایحه درمانی را به عنوان یک روش درمانی گسترش
داد . از عطرهای مختلف را برای درمان بیماری ها تجویز کرد . او به استفاده از
عطرها برای ماساژ دادن در درمان اعتبار بخشید . رایحه درمانی هنگامی که عطرها به
صورت همزمان بر جسم و ذهن اثر کنند بیشترین تأثیر را دارد .رایحه درمانی چه کار می کند ؟

عطرها حس قدرتمند بویایی را تحریک می کنند . بوهایی که ما استشمام می کنیم ، آثار
مشخصی روی احساسات ما دارند . پزشکان دریافته اند در بیمارانی که حس بویایی خود را
از دست داده اند ، در ریسک ابتلا به مشکلات روانی مانند افسردگی و اضطراب قرار
دارند . ما انسان ها قدرت تشخیص 10/000 نوع بوی مختلف را دارا هستیم .

تحریکات بوهای مختلف از طریق مژک های بویایی به سیستم لیمبیک ( قسمتی از مغز که  خلق و خو ، روحیات و قدرت یادگیری ما را کنترل می کند ) می روند . مطالعات ما
استفاده از امواج مغزی نشان دادند که بوی سنبل امواج آلفای مغز را در قسمت پشت سر
افزایش می دهد ، که این امواج نشان دهنده ی آرامش هستند . بوی یاس امواج بتا را در
ناحیه ی جلوی مغز افزایش می دهد ، که با وضعیت هوشیاری بیشتر در ارتباط است .

مطالعات دانشمندان نشان داده است عطرها از موادی تشکیل شده اند که می توانند آثار
خاصی بر جسم و روح ما داشته باشند . ترکیبات شیمیایی آنها پیچیده است ولی بیشتر
شامل الکل ها ، استرها و آلدییدها هستند

هنر رایحه درمانی، استفاده از روغن های اسانسی برای حفظ سلامت فیزیکی، روانی و معنوی، روش بسیار جالبی است که تاثیرات
درمانی ماساژ را چند برابر می کند.

در واقع رایحه درمانی و ماساژ با روغن های معطر روشی بسیارموثر در کنار درمان با طب سوزنی و سایر درمان های مکمل است.

 در واقع بیش از 200 گیاه وجود دارند که روغن های دارویی از آن
ها تهیه می شود.غلظت این روغن ها بسیار زیاد است. همیشه باید آن ها را با یک
نوع روغن حامل ترکیب کنید؛ به گونه ای که میزان رقیق بودن آن برای ماساژ مفید باشد.

تعدادی از این روغن های دارویی در برخی مواقع به تنهایی و با
همان غلظت بالا استفاده می شوند؛ مثلا وقتی می خواهیم به عنوان ضماد روی جراحت
هایی نظیر نیش زنبور، بریدگی یا سوختگی ها به کار بریم.

اما اساسا مقدار روغن دارویی موجود دریک ترکیب معمولا بین 1 تا 3 درصد از کل ترکیب می باشد.

 

برای ماساژ کل بدن به 20 سی سی روغن نیاز است که می توان به آن
6 تا 8 قطره روغن دارویی خالص اضافه کرد.

روغن هایی دارویی را همیشه باید در بطری های شیشه ای تیره رنگ
و دور از نور نگهداری کرد(نور خورشید آن ها را فاسد می کند).

اگر بطری شیشه ای کهربایی حاوی روغن دارویی خالص را در جای سرد
نگهداری کنید، تاریخ مصرف 2 تا 3 سال خواهد بود.

روغن های دارویی که از مرکبات تهیه می شوند(مثل لیمو)، کوتاه
ترین تاریخ مصرف را دارند.

وقتی روغن هایی دارویی با روغن حامل رقیق می شوند، باید در طول
چند ماه مصرف شوند اگر نه فاسد خواهند شد.

تهیه روغن هایی دارویی خالص بسیار حائز اهمیت است. روغن های
قلابی و ترکیبی ممکن است عوارض جانبی خطرناک و ناخوشایندی داشته باشند.

گاهی اوقات روغن های دارویی را با الکل، مواد مصنوعی یا روغن
های دارویی ارزان تر ترکیب می کنند

 

ماساژ درمانی با روغن های دارویی

این روش بسیار قوی و اثر گذار است.علاوه بر اثراتی که از طریق بویایی بر سلامت دارد مولکول های ریز روغن دارویی
 جذب پوست می شود و در نتیجه ماساز باعث افزایش جریان لنف و جریان خون میشود

همان طور که ذکر شد نیم تا یک ساعت ماساژ با این روغن ها قبل
از انجام طب سوزنی نتیجه ی کار را چندین برابر افزایش می دهد.

علاوه بر ماساژ می توان از استنشاق(بخور)، انواع استحمام،
شستشو و استحمام با حرارت بالا، دوش، سونا، کمپرس و غیره نیز بهره برد.

خواص روغن های معطر

روغن کاج

روغن گیاهی Pine oil از جمله روغن‌های مفید و تأثیرگذار بر سلامت افراد است که معمولاً از برگ‌های آن استخراج می‌شود. این روغن مفید در رایحه درمانی برای تخفیف علائم بیماری‌های مختلفی استفاده می‌شود و مخلوط آن با روغن‌هایی مانند عصاره روغنی رزماری، اسطوخودوس، روغن درخت عرعر و... در رایحه درمانی کاربرد دارد.

 

روغن درخت کاج خاصیت ضدباکتریایی و انرژی‌بخشی داشته و در تخفیف دردهای مزمن نقش دارد. همچنین خاصیت مدر بودن این روغن با سم‌زدایی و تصفیه بدن، از ابتلا به بیماری‌های کبدی پیشگیری می‌کند.


 

از روغن درخت کاج برای کنترل و کاهش علائم بیماری‌های خطرناک پوستی استفاده می‌شود. بهبود علائمی مانند خارش و قرمزی پوست در بیماران مبتلا به پسوریازیس از جمله خواص استفاده از روغن درخت کاج است. همچنین از این روغن برای تخفیف اگزمای پوستی استفاده می‌شود. متخصصان پوست، استفاده از روغن درخت کاج را در بازسازی لایه‌های آسیب‌دیده پوست، نرمی و درخشندگی آن مؤثر می‌دانند. از اسانس موجود در برگ درخت کاج در ساخت انواع محصولات آرایشی استفاده می‌شود. روغن درخت کاج رایحه‌ای شیرین داشته و در تولید انواع عطر نیز استفاده می‌شود.


در گذشته از این روغن برای از بین بردن شپش‌های مو استفاده می‌شد و در حال حاضر نیز توصیه متخصصان ماساژ پوست سر با روغن درخت کاج قبل از حمام به منظور تقویت موها و پیشگیری از ریزش آنها است.

روغن درخت کاج باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن و به دنبال آن انرژی‌بخشی و افزایش سرعت سوخت و ساز کالری‌ها می‌شود.

این روغن به دلیل خاصیت سم‌زدایی و ادرارآوری که دارد در درمان افراد مبتلا به مسمومیت‌های غذا به‌کار می‌رود.
تخفیف دردهای مزمن از خواص روغن درخت کاج بوده و برای افراد مبتلا به دردهای مفصلی و
بیماری‌هایی همچون آرتریت استخوانی و مفصلی مفید محسوب می‌شود.

کاهش استرس و آرامش‌بخشی از دیگر خواص روغن درخت کاج است. استشمام رایحه روغن درخت کاج باعث کاهش اضطراب خستگی و افزایش تمرکز می‌شود.

روغن کاج درمان خانگی و طبیعی برای انواع عفونت‌های ادراری یا عفونت‌های باکتریایی محسوب می‌شود. همچنین مالیدن آن بر زخم و جراحت‌های پوستی روند بهبود را تسریع می‌بخشد. التیام مشکلات تنفسی، سرفه‌های مزمن و کاهش التهابات مثانه از دیگر خواص این روغن است.

افراد مبتلا به بیماری‌ها و نارسایی‌های کلیوی یا افرادی که پوست‌های حساس دارند نباید از این روغن استفاده کنند. استفاده از روغن درخت کاج ممکن است باعث افزایش فشار خون شده، از این‌رو مصرف آن به کودکان، سالمندان و مبتلایان به این بیماری توصیه نمی‌شود

روغن لیمو

روغن لیمو: از درمان‌کننده‌های معطر می باشد. این گیاه جزء عناصر طبیعی قلیائی کننده است و در درمان مشکلات اسیدی شدن معده مؤثر می باشد. روغن لیمو التیام‌بخش بدن و دستگاه عصبی و آرامش بخش است و در نتیجه خستگی مفرط ذهنی، سرگیجه،
اضطراب و تنش های عصبی را از بین می برد. علاوه بر آن بوی این روغن به افزایش قدرت
آگاهی و تمرکز کمک می کند و با از بین بردن احساسات منفی در ایجاد افکار مثبت تاثیر
دارد. می تواند به بیماران مبتلا به بی خوابی کمک کند و ضدعفونی کننده ای طبیعی به شمار می رود. لیمو می‌تواند در درمان مشکل سینوزیت و سرماخوردگی سر نیز مؤثر باشد

 در سرعت بخشیدن به گردش خون نقش مهمی دارد.

 

روغن لیمو به طور طبیعی خاصیت سم زدایی دارد و در جوان سازی پوست کدر موثر است
و جوش ها و اختلالات پوستی دیگر را نیز درمان می کند. برای کاهش فعالیت غدد چربی،
مورد استفاده قرار می گیرد و برای جوان تر کردن پوست پیر، کم کردن لکه ها و ترک های
بارداری موثر است.ودر ماساز صورت میشود از مزایای ان بهره برد

 در کاهش وزن نیز موثر است

روغن یاس

از خواص آن می‌توان به کاهش علائم افسردگی، خاصیت ضداسپاسمی و تصفیه
بدن
اشاره کرد. روغن یاس که از تقطیر گلبرگ‌های این گل به‌دست
می‌آید
با نام علمی (Jasminum
officinale) حاوی مواد مؤثری نظیر
بنزوئیک
اسید، استات بنزیل و ...
بوده و از
آن برای ساخت داروهای شیمیایی نیز استفاده می‌شود.
روغن گل یاس رایحه‌ای قوی وشیرین داشته و از آن در ساخت
انواع عطر استفاده می‌شود. خاصیت ضدافسردگی این رایحه شیرین باعث شده است، از آن در
کنترل و تخفیف علائم افسردگی استفاده شود. استشمام روغن یاس بر سیستم عصبی محیطی
تأثیر گذاشته و احساس شادی و هوشیاری را در افراد افزایش می‌دهد.
احساس خوش بینی و اعتماد

به نفس در فرد ایجاد می کند.

برای رفع خونسردی و بی
تفاوتی نیز مناسب است.

 

هنگام زایمان در عین
افزایش انقباض، درد را کاهش می دهد و پس از زایمان سبب افزایش شیر مادر می شود.

برای تقویت قوای جنسی در
مردان و زنان، همچنین برای بر طرف کردن ترک های پوست هم مفید است و خاصیت ارتجاعی
پوست را افزایش می دهد.


تحقیقات نشان
می‌دهد، روغن یاس ترکیب مناسبی برای مقابله با عفونت‌ها و میکروب‌ها به‌شمار می‌رود
و به دلیل داشتن ترکیبات و مواد مؤثری مانند بنزآلد‌ئید و اسید بنزوئیک و بنزوات
بنزیل تأثیر ضدباکتریایی و ضدقارچی فراوانی دارد. استعمال این روغن روی زخم‌ها و
جراحات، روند درمان را تسریع کرده و از گسترش عفونت جلوگیری می‌کند. از طرف دیگر از
روغن یاس برای درمان اسکارها و جای اکنه و زخم استفاده می‌شود. برخی تحقیقات نشان
می‌دهد، استعمال روغن یاس بر لکه‌ها و خطوط جامانده بر پوست در افراد مبتلا به
اضافه‌وزن آنها را کمرنگ کرده و حتی از بین می‌برد.
این روغن بهترین درمان برای
افراد مبتلا به سرفه‌های مزمن و گلودرد به‌شمار می‌رود. استشمام روغن یاس یا
استفاده از بخور این روغن، سرفه‌های مزمن را تخفیف داده و مجاری بینی و تارهای
تنفسی را شست‌وشو می‌دهد. کاهش خروپف و سرفه در خواب از خواص این روغن
است.
روغن یاس خاصیت قاعده‌آوری داشته و برای افراد مبتلا به دیسمنوره یا سندرم
قبل از قاعدگی مفید به‌شمار می‌رود. این روغن، قاعدگی را منظم کرده و خستگی درد را
تخفیف می‌دهد. افزایش شیر مادر و تنظیم هورمون‌ها در دوران شیردهی از دیگر خواص این
روغن معطر است و همچنین این روغن احتمال ابتلا به سرطان سینه و رشد تومورها را کاهش  می‌دهد.
کاهش دردهای زایمان و کمک به آسان شدن زایمان از دیگر خواص روغن یاس
است. بسیاری از متخصصان از این روغن برای تخفیف درد در زایمان‌های طبیعی استفاده می‌کنند.
عصاره روغنی یاس آرام‌بخش بوده و به نوعی مسکن طبیعی به‌شمار می‌رود.
کاهش استرس، افسردگی و کاهش التهاب از خواص این روغن به‌شمار می‌رود.
روغن گل
یاس، اسانس مفیدی برای سلامت زنان به‌شمار رفته و احتمال ابتلا به یائسگی زودرس،
بیماری‌های رحمی و رشد تومورهای بدخیم را در زنان کاهش می‌دهد. طراوت بخشیدن به
پوست صورت و نرمی و لطافت پوست از خواص این روغن خوشبو محسوب می‌شود.
موارد منع مصرف:

مصرف روغن یاس در بارداری توصیه نمی‌شود چرا که این روغن خاصیت قاعده‌آوری دارد. همچنین مصرف
بیش از حد این روغن به دلیل داشتن ترکیبات آرام‌بخش مضر بوده و در افراد مبتلا به
آلرژی خطرآفرین است.


روغن قهوه

 

قهوه از نظر طب سنتی ایران سرد و خشک است وچون جزو دسته آلکالوئیدها می باشد .

 

از دیگر خواص قهوه عبارتند از:

 

1-   روغن  قهوه محرک و نشاط اور است تب بر و نیروبخش است ودر رفه سردردهای عصبی و رفع اسپاسم های بدنی بسیار موثر است. درمان با روغن قهوه کارایی مغز را افزایش میدهد و هوشیاری فرد بیشتر میگردد .همچنین  در افزایش مقاومت بدن و در رفع سرفه های مزمن موثر است.برای رفع خونسردی و بی تفاوتی مفیداست

در خانم های باردار افراد الرزیک و در افراد تحریک پذیر بهتر است استفاده نشود.برای ر

 

 

 

 

خواص: ضد افسردگی و دلشوره، ضد عفونی کننده، متعادل کننده و
شاداب کننده

روغن اسطوخودوس(گیاه ارامش)

 دکتر کریستین سی یور ترانکا، دکتر داروساز می گوید: " روغن گیاه اسطوخودوس عملکرد
قابل ملاحظه ای در روند احیای پوستی دارد". در درمان اختلالات جزئی خواب  اضطراب ناراحتی های عصبی مشکلات عصبی گوارش موثر است "اسطوخودوس خاصیت
ضداسترس دارد و به همین
دلیل به هضم غذا کمک می
کند. ماساز با روغن اسطوخودوس درمان موثری در سردردهای عصبی و میگرنی است.روغن اسطوخودوس، یک ضدعفونی کننده و ضدباکتری قوی محسوب می شود.و در بهبود عفونت های ریوی هم موثر است

 روغن گیاه اسطوخودوس قلب را آرام می کند و می تواند در کاهش فشار خون بالا موثر باشد. به همین دلیل توصیه
می شود برای مقابله با فشار خون بالا از اسطوخودوس به عنوان درمان مکمل استفاده
کنید

روغن بابونه معطر رومی

خواص: متعادل کننده، رفع کننده ی قرمزی و بر طرف کننده التهاب،
تسکین دهنده

این روغن به ویژه برای نوزادان و افراد حساس برای درمان کمکی
آسم، قولنج، عفونت و مشکلات پوستی، بدخلقی و عصبانیت مناسب است.

حاوی ماده ی ضد التهاب آزولین می باشد، برای برطرف کردن
کولیت(التهاب روده)، گاستریت(التهاب معده) و درماتیت(التهاب پوست) بسیار نافع است.

اثر تسکین دهنده ی آن روی اعصاب زبانزد همگان است و به رفع
دلشوره کمک می کند.

چای بابونه نیز برای بی خوابی و افسردگی بسیار عالی است. خاصیت
تسکین دهندگی درد(کمردرد، گوش درد، سردرد، دندان درد و...) دارد، برای رفع
اختلالات پریودی در خانم ها(قاعدگی دردناک، یائسگی، ازدیاد خون قاعدگی، سندرم پیش
از قاعدگی) بسیار مفید است. به طوری که مقدار هورمون ها را متعادل کرده، درد هنگام
خونروش را برطرف می کند و سیکل قاعدگی را تنظیم می کند.

این روغن معطر می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و خاصیت
بیگانه خواری گلبول های سفید را افزایش دهد.

هیچ مورد منع مصرفی ندارد.

 

روغن
سرو:

خواص: قابض و مانع ترشح،
احیا کننده ی سلامتی، برای کم کردن ورم و باد بدن، درمان شب ادراری و اگر به آرامی
روی پوست نوازش شود می تواند واریس را درمان کند.

روغن
اکالیپتوس:اختلالات تنفسی و دردهای ماهیچه ای عضلانی

خواص: برای بخور و ماساژ
سینه(جهت رفع اختلالات تنفسی نظیر آسم، سرماخوردگی، سرفه، سینوزیت و عفونت گلو)
فوق العاده مناسب است.

مُسکن دردهای ناشی از
التهاب مفاصل، دردهای ماهیچه ای و روماتیسمی بوده و برای تحریک مغز و قدرت تمرکز
مفید است.

تذکر:
برای کودکان و نوزادان استفاده نشود.

روغن
کندر:

خواص: خلط آور، نشاط آور،
شفابخش و جوان کننده و کاهش دلشوره و اضطراب و آسیب های روحی گذشته.

روغن
گل شمعدانی:

خواص: برطرف کننده دلشوره
و اضطراب است. حالت های عصبی و مشکلات قاعدگی را برطرف می کند و دفع کننده ی سموم
می باشد.